Dnes je: 23.07.2024 | Svátek má: Libor |

Dopravní omezení v Brně v září

Novinka - Obrázek náhledový

Brno (red) – Jak potvrdila Brněnskému zpravodaji mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková, většina stávajících uzavírek, které ovlivňují MHD, bude k poslednímu srpnu končit. Dále bude trvat výluka na ulici Zábrdovická, a to až do konce listopadu. Od soboty 31. srpna 2019 dojde k otevření „nové“ ulice Dornych. „Budou sem přeloženy všechny autobusové linky aktuálně vedené z centra do Komárova ulicí Plotní. Změna se tedy týká linek 40, 48, 50, 63, E63, N95. Pro uvedené linky budou na ulici Dornych zřízeny dočasné zastávky Zvonařka a Kovářská,“ říká mluvčí.

Ulice Bohunická

Pod Bohunickou ulicí bude prováděna rekonstrukce kanalizace a vodovodu. Od 1. září do poloviny října bude proto ulice průjezdná jen s omezením. V každém směru bude možné jet pouze jedním jízdním pruhem. Auta ulicí neprojedou až od poloviny října v úseku mezi Řehákovou a Pražákovou. Objízdná trasa povede po Hněvkovského, Dornychu a městském okruhu zpět na Vídeňskou. Mezi ulicí Pražákovou a mimoúrovňovým křížením s Vídeňskou bude i v průběhu stavebních prací zachován průjezd aut v režimu 1+1. Po celou dobu bude umožněn tranzit vozidel integrovaného záchranného systému a na základě domluvy se stavbou také majitelům nemovitostí v uzavřeném úseku. Do poloviny října budou vozy městské hromadné dopravy projíždět stavbou bez omezení, poté bude stanovena objízdná trasa.

Ulice Lužánecká

Rekonstrukce na ulici Lužánecká mají za cíl zlepšit nevyhovující stav kanalizace, vodovodu, odtokových poměrů a zásobování pitnou vodou v lokalitě. Obnoví se povrchy silnice i chodníků. Celá ulice Lužánecká bude po dobu oprav pro řidiče uzavřená. Opravy se dotknou také napojení do ulic Antonína Slavíka a třídy Kapitána Jaroše. Objízdná trasa povede obousměrně přes ulici Lidickou, Pionýrskou a Drobného. Povolení k vjezdu si mohou lidé vyřídit u stavbyvedoucího. Kontakt na něj najdou na cedulích na stavbě. Práce budou probíhat v etapách. Dostupnost pro složky IZS zůstane zachována. S touto uzavírkou nejsou spojená žádná omezení městské hromadné dopravy.

Loader Image