Dnes je: 23.07.2024 | Svátek má: Libor |

Nový systém parkování

Novinka - Obrázek náhledový

Od 30. září se v Brně mění parkovací systém. Brno se rozdělí pouze na tři návštěvnické zóny s odstupňovanou ce­nou za parkování. Sys­tém je jednoduchý, čím blíže jste k centru, tím více zaplatíte za parkování. Pro rezidenty a abonenty zůstanou pra­vidla parkování stejná jako doposud. Při­bude však několik výhod. Rezidenti z oblastí s celodenní regulací získají dvojnásobný počet hodin pro návštěvy zdarma a abonentům se snižují poplatky za parkovací oprávnění.

 

Důležité změny v parkovacím systému:

  • Rozdělení na návštěvnické zóny A (červená), B (zelená), C (modrá). V zónách A a B bude regulace celodenní, v zóně C noční (od 17 do 6 hodin). Regulace platí pouze v pracovní dny. 
  • Navýšení parkovacích hodin pro návštěvy rezidentů (v zóně A/B 200 hodin ročně zdarma a možnost dokoupení dalších 100 hodin).
  • Zlevnění parkování pro abonenty (1. vůz 4 000 Kč, každý další vůz 18 000 Kč na rok).
  • Předplacené navštěvnické oprávnění do zóny B: může sloužit například zaměstnancům, aby nemuseli každý den řešit platbu za parkování; cena je 400 Kč týdně, 1 200 Kč měsíčně, 12 000 Kč ročně. Platí pouze pro zónu B od 6 do 17 hodin.
  • Rozšíření oprávnění pro držitele ZTP/P na 3 hodiny parkování ZDARMA v každé oblasti za den.

 

Co jsou návštěvnické zóny A, B, C?

Zóna A: historické centrum města, kde je nutné povolení k vjezdu; regulace zde platí 24 hodin denně; 30 minut denně je parkování zdarma, dále 40 Kč za hodinu

Zóna B: tvoří prstenec kolem historického centra; regulace 24 hodin denně; 60 minut denně parkování zdarma, dále 30 Kč za hodinu

Zóna C: zbytek města; regulace jen přes noc od 17 do 6 hodin; 60 minut denně parkování zdarma, dále 20 Kč za hodinu

Regulace platí pouze v pracovní dny. O víkendech a ve svátcích je parkování ZDARMA celý den a není potřeba se registrovat.

 

Více informací na webu parkovanivbrne.cz

Loader Image