Dnes je: 23.07.2024 | Svátek má: Libor |

Silvestr na náměstí Svobody

Novinka - Obrázek náhledový

Zbrusu novou brněnskou akcí byla oslava Silvestra na náměstí Svobody. Program na pódiu byl také 31. prosince poprvé, konkrétně od 18 do 21 hodin. Zakončila jej světelná show.

 

„Světelná show doplňovala samotný videomapping, který se nesl v duchu Brna – byly zde zpodobněny hlavní dominanty, symboly a turisticky známá místa jako krokodýl, kolo, logo Komety, Hrad Špilberk, Petrov, Vila Tungendhat, lodní doprava, Ignis Brunensis, orloj, socha Jošta aj. Začátek byl ve 21.00 hodin. Během projekce a show zhaslo veřejné osvětlení na celém náměstí. Samotná světelná show byla pomocí různých efekových gob a promítala se na okolní domy na

náměstí,“ říká manažer TIC Brno Jan Gerych.

 

Program skončil před 22. hodinou a do této doby se také z bezpečnostních důvodů uzavřely stánky s občerstvením. Město sice ohňostroj tentokrát nepořádalo, ale Brňané si mohli pyrotechniku na náměstí přinést. „Kolem 23. hodiny se začalo centrum zalidňovat a zaznívaly první zvuky pyrotechniky. Většina odpalujících byli zahraniční turisté. Situace se postupně uklidňovala kolem 2. hodiny ranní. Po celou dobu zde byli přítomni hasiči, policie, organizátoři a soukromá bezpečnostní agentura,“ dodává Gerych. 

ris

Loader Image