Dnes je: 10.12.2023 | Svátek má: Julie |

Králem brněnských sportovců lezec Ondra

Novinka - Obrázek náhledový

Jeden z nejlepších lezců světa a velká česká naděje na medaili na Olympiádě v Tokiu Adam Ondra vyhrál prestižní ocenění. Už pošesté zvítězil v anketě Brněnský sportovec roku. Co pro něj a obecně i pro lezecký sport ocenění znamená, se svěřil exkluzivně Brněnskému zpravodaji.

 

„Titul brněnského sportovce roku mě velmi potěšil. Určitě velká radost, vždyť v Brně je kvalitních sportovců s velkými úspěchy celá řada,“ říká skromně. Adam Ondra je jedním z nejlepších světových lezců, držitel řady rekordů, který letos vybojoval tituly mistra světa i mistra Evropy v lezení na obtížnost. V anketě, kterou pořádá firma Galant Brno, získal tento lezec titul sportovce Brna již pošesté, což se ještě žádnému jinému sportovci nepodařilo. „Nechce se mi tomu ani věřit, že už je to pošesté, protože stále jsem si nezvykl na to, že nějaký lezec by mohl vyhrávat tak prestižní cenu jako je brněnský sportovec roku,“ usmívá se lezecká superstar.  

Další ocenění

Podle brněnského lezce není tato prestižní cena určena jen výhradně jeho osobě. „Není to jenom ocenění mé vlastní práce, ale i celého našeho sportu. Náš sport si zaslouží, že je považován za právoplatný v olympijské rodině. Je tomu tak dobře,“ tvrdí. Druhý v anketě skončil mistr Evropy z letošního roku brokový střelec na trap Jan Lipták, a třetí dráhový cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším kolektivem se stali střelci Komety Brno, následováni hokejisty Komety a dráhovými cyklisty Dukly Brno. Střelci Komety Brno jsou jedním z nejúspěšnějších klubů na světě. Kromě mnoha úspěchů na světových soutěžích se mohou pyšnit i ziskem tří individuálních kvalifikačních míst na olympijské hry v roce 2020.

Markéta Malá

Loader Image